Literārās lasīšanas stunda G. Skrebitskis "Cīrulis" lasīšanas stundas (2. klase) izklāsts par tēmu

Nodarbība jaunu zināšanu un darbības metožu izpētē un primārajā nostiprināšanā.

Priekšmets : Strādā par dzimtā daba. G. A. Skrebitskis "Cīrulis"

Nodarbības mērķis : Prasmes strādāt ar darba tekstu veidošana.

Nodarbības mērķi :

    Analizēt darbu;

    Iemācīties pielietot iegūtās zināšanas;

    Bagātināt runu izteiksmīgiem līdzekļiem valoda;

    Izkopt cieņu pret dabu

Nodarbību laikā:

1. Organizatoriskais moments.

- Pie kādas tēmas mēs strādājam? (Pavasaris, sarkans pavasaris...)

Kas notiek ar dabu pavasarī? (pamostas)

2.Motivācija.

Tiek uzskatīts, ka pavasara vēstneši ir putni.

1. Visi gājputni ir melnāki,

Attīra aramzemi no tārpiem,

Lēciet uz priekšu un atpakaļ pa aramzemi,

Un putnu sauc ... (roks)

2. starp zariem jauna māja,

Tajā mājā durvju nav.

Tikai apaļš logs -

Pat kaķis nevar tikt cauri. (strazds)

3. baltspārnu putns

Lidojums virs jūras

Ieraugot zivis

Pietiek ar knābi. (kaija)

Valdes pārbaude.

Kas šiem putniem ir kopīgs? (migrējošs, ierodas ar pārtikas parādīšanos)

3. Sagatavošanās darba uztverei.

Atrisiniet mīklu par citu gājputnu. Uzrakstiet atbildi uz punktu lapas.

Esmu pāri laukam, pāri purvam

Es sāku dziedāt agri.

Un es mīlu helikopteru

Pakavējies zilajā gaisā. (cīrulis)

Ko jūs zināt par šo putnu?

Cīruļi ierodas ļoti agri – tiklīdz ir atkusuši plankumi. Cīruļi barību meklē zemē, var meklēt kukaiņus un to kāpurus, kas pēc ziemošanas vēl nav iznākuši ārā. Cīruļa ligzda atrodas uz zemes. Putni barību atrod arī uz zemes. Desmit dienas mazuļus baro ligzdā un tikpat daudz arī ārpus ligzdas. Kad cāļi izaug, cīruļi iedarbina otro sajūgu.

– Kam, jūsuprāt, būs veltīts jaunais darbs?

(mācību grāmata 116. lpp.). Georgijs Aleksejevičs Skrebitskis "Cīrulis".

Kā sauc jauno darbu? Vai mūsu pieņēmumi sakrita?

Apskatiet attēlu 117. lappusē – Ko mēs uzzinām par cīruli? Ko vēl mēs varam iemācīties, strādājot ar šo darbu?

    Uzziniet jaunas lietas par cīruli;

    Darba galvenā ideja;

4. Sākotnējā studentu jaunā materiāla uztvere.

(teksta lasīšana, ko veic skolotājs, izmantojot lasīšanas mācīšanās metodi)

1 rindkopa Paskaidroju vārdu paugurs — mazs kalniņš.

2 rindkopa Kāpēc tu neskrēji tālumā? Pārbaudīsim?

3 rindkopa plīvoja - ātri pamāja - ātri.

Ko nozīmē šķūnis? Klausīsimies? (lauka cīruļa dziesmas fonogramma)

4 rindkopa lasot dziesmas skanējumā.

5 rindkopa grausti - neizbraucamas vietas

6. rindkopa sīva nozīmē ļoti auksts

Kā jūs domājat, un kurš izkāpa no savām ūdelēm, sārmiem un plaisām?

Kāpēc viņi izgāja ārā? (silts)

7 rindkopa - Kāpēc lācis neiznāca ārā, dzirdot cīruli?

8. rindkopa - Ko dzīvnieki domāja? (vairs nebaidās no aukstuma)

9. rindkopa

FIZISKĀ MINŪTE

5. Sākotnējā izpratnes pārbaude.

Vai mūsu pieņēmumi sakrita, par ko būs šis darbs?

Ko jūs uzzinājāt par šo putnu?

- Uzrakstiet uz novērtējuma lapas;

Kāds ir šī skaņdarba žanrs? (stāsts)

Kāda ir šī skaņdarba tēma? (daba) Pārbaudīsim.

6. Analīze atkārtotas lasīšanas laikā. (autora attieksme pret dabu un cīruli)

1 rindkopa (bērni lasa)

Kurā mēnesī? (marts)

- Balts ziemas tērps - kas tas ir? (sniegs)

2. punkts, 3., 4. un 5. punkts

Kā parādījās cīrulis? (pēkšņi, negaidīti).

Kāpēc tas ir negaidīti? (pelēks putns, neuzkrītošs, mazs).

Kā viņa pacēlās (lēni, plīvoja spārni, nozīmē mazs putns.

Kāda ir cīruļa dziesma? (priecīgs, jo kļuva silts, zvana - skanīgs, tālu dzirdams).

Kas bija dzirdēts šajā dziesmā? (traucoša strauta murmināšana, klusa lāses zvanīšana, gaiša, priecīga, ko nevar izteikt vārdos).

9paragrāfs Izlasiet pēdējo rindkopu (pats - bet)

Kāpēc zvaigznīte? Kāpēc zeltaini un trīcoši?

7. Primārais stiprinājums.

Kādi nodarbības uzdevumi vēl nav izpildīti?

1) Viņi neatzina darba galveno ideju.

1) Mēs izveidojam kopu. (bērni grupās atbild uz jautājumiem par tekstu un pieraksta tos uz stariem)

1. Aprakstiet izskats cīrulis (krāsa un izmērs)

Cīrulis ir... mazs pelēks putniņš.

2. Kā tas lido?

Viņa... pacēlās, bet nesteidzās tālumā. Viņa... vicināja spārnus un sāka lēnām celties augšā.

3. Kāda ir cīruļa dziesma?

Cīruļa dziesma... priecīgs, zvana.

4. Kas bija dzirdēts cīruļa dziesmā?

Šajā dziesmā es dzirdēju... (klusa pavasara lāses zvana un traucējoša strauta murmināšana un gaiša, priecīga)

Un tagad viņš jau šķita no zemes, nevis pelēks putns, A... (zelta zvaigzne trīc debesīs).

2) Izgatavojam vāka modeli.(6 grupa)

7. Atspulgs.

Mēs uzskaitām plusus diagnostikas lapā.

Turpiniet frāzes: "Šodien nodarbībā es mācījos ...",

"Es biju klasē..."

8. Mājas darbs.

Izvēles– 1. iegaumēt 1 rindkopu.

2. uzzīmējiet cīruli vai ilustrāciju darbam.

1. Visi gājputni ir melnāki,

Attīra aramzemi no tārpiem,

Lēciet uz priekšu un atpakaļ pa aramzemi,

kaija

Putnu sauc...

2. Starp zariem jauna māja,

Tajā mājā durvju nav.

Tikai apaļš logs -

baļķis

Pat kaķis nevar tikt cauri.

3.

Savienojiet mīklu un atbildi ar bultiņām.

strazds

. Visi gājputni ir melnāki,

Attīra aramzemi no tārpiem,

Lēciet uz priekšu un atpakaļ pa aramzemi,

Un putnu sauc....

kaija

.Starp zariem jauna māja,

Tajā mājā durvju nav.

Tikai apaļš logs -

baļķis

Pat kaķis nevar tikt cauri.

3. Pār jūru lido baltspārnu putns,

Ja viņš ierauga zivi, pietiek ar knābi.

Materiāls grupu darbam.

Šajā dziesmā es dzirdēju __________________________________________________________________________________________________________________

Viņa _________________________________________________________________________________________________________________

Viņa _____________________________________________________________________________________________________________________

Cīruļa dziesma _________________________________________________________________________________________________________

Novērtēšanas papīrs

Darba žanrs

Darba tēma

Darba galvenā ideja

MARŠRUTS
nodarbība literārā lasīšana

Skolotājs: Vlasova V.I.

NODARBĪBAS TEHNOLOĢISKĀ KARTE

Nodarbības tēma: G. Skrebitskis "Cīrulis"
Mērķis: iepazīstināt bērnus ar G. Skrebitska darbu un viņa darbu "Cīrulis"

Mācību mērķi:

Mērķis ir sasniegt personiskos rezultātus:
mācīt izrādīt emocionālu atsaucību, personisku attieksmi pret lasīšanu;
veicināt spēju paust savas emocijas, mīlestības pret dabu veidošanos.

Mērķis ir sasniegt metapriekšmeta mācīšanās rezultātus:
Normatīvie: mācīt iesaistīties izglītības sadarbībā, ieņemt klausītāja, lasītāja amatu atbilstoši izglītības uzdevumam;
Kognitīvā: apzināti veidot runas paziņojumu, strādāt ar modeļiem, veidot vēstījumu mutiski;
Komunikatīva: izmantojiet pieejamos runas līdzekļus, lai izteiktu iespaidu, izveidotu monologu, risinātu sarunas, nonāktu pie kopīga lēmuma, strādājot grupā.

Kursa mērķis ir sasniegt mācību priekšmetu apguves rezultātus:
turpināt darbu pie lasīšanas darbības pamatu veidošanas, analizēt mākslas darbu, strādāt ar sakāmvārdiem;
veicina vāka modelēšanas prasmes veidošanos, pareizas apzinātas lasīšanas veselos vārdos prasmes attīstību, skolēnu vārdu krājuma bagātināšanu;
veicināt skolēnu radošo spēju attīstību, tikumisko un ētisko īpašību audzināšanu, mīlestību un cieņu pret dabu.

Nodarbības aprīkojums:

Materiāli skolēniem: kartiņas pārdomām, mācību grāmata "Literārā lasīšana" 2. klase (autore L.A. Efrosinina), darba burtnīca par literāro lasīšanu, kartītes individuālajam un grupu darbam, ieskaites uzdevumi.
Materiāli skolotājam: mācību grāmata "Literārā lasīšana" 2.klase (autore L.A.Efrosinina), prezentācija, dators, projektors.

Skatuves
Skolotāja darbība
Studentu aktivitātes
UUD

1.Pašnoteikšanās darbībai. organizatoriskais posms.

Šeit nāk zvans
Nodarbība sākas.
Mēs netērējam laiku
Sākam nodarbību!
Mēs uzmanīgi klausāmies un atbildam pareizi.
Kā mēs strādājam literārās lasīšanas stundā?
(Atkārtot, domāt, pastāstīt, mācīties, konsolidēt, apkopot)

Prognozēšana

Atkārtosim
- Padomāsim
- Pastāstīsim
- Mācieties
- Labot
- Apkopojiet

Normatīvie akti:
- Tiekšanās uz panākumiem.
Personīgi:
- paust pozitīvu attieksmi pret izziņas procesu, izrādīt vēlmi parādīt jauno.
Komunikabls:
- attīstīt spēju klausīties un dzirdēt.

2. Zināšanu aktualizēšana un darbības grūtību fiksēšana.

1. Runas iesildīšana.
a) elpošanas vingrinājumi
ieelpot caur degunu, izelpot caur degunu;
ieelpot - aizturēt elpu - izelpot;
ieelpot, izelpot, aizturēt elpu.
- vingrinājums lūpām un mēlei "Smaids"
Paskatieties viens uz otru un pasmaidiet.
b) strādāt ar sakāmvārdu.
Strazds lido - ziemas beigas.
- Izlasi.
- Sagatavojies lasīt.
c) skolēnu lasīšanas pieredzes aktualizēšana, darbs ar modeļiem.
Pavasaris ir brīnišķīgs gada laiks, dabas atmodas laiks. Par pavasari ir daudz rakstīts. literārie darbi atcerēsimies tos.
d) mājasdarbu pārbaude
– Kādus darbus gatavojāt mājās?
- Nosauciet darba žanru.
Elpošanas vingrinājumi

Labrīt gan saulei, gan putniem:
Labrīt smaidošas sejas.

Studenti izmanto modeļus, lai nosauktu darbu
-A. Barto dzejoļa "Aprīlis" lasīšana
- izteiksmīga dzejoļa lasīšana

Normatīvie nosacījumi: stundas mērķu pieņemšana, gatavība lasīt un apspriest tekstu.
Kognitīvā: faktu un spriedumu meklēšana.
Komunikabilitāte: spēja argumentēt savu priekšlikumu.

3. Mācību uzdevuma izklāsts.

Ko jūs domājat par to, kam mēs šodien lasīsim darbu?
Kādus putnus sauc par pavasara vēstnešiem?
Putni vēsta par pavasara atnākšanu, par katru putnu ir sarakstīti daudzi darbi, bet ar vienu no tiem krievu tautai ir īpašas attiecības - tam veltīti svētki.

Stundas tēmas formulējums studentiem.

Darbs ar vizuālajām atzīmēm.

Skolēnu izteikumi, tēmas formulējums un nodarbības mērķis.

Studenta ziņa par cīruli.
Uz cīruļiem tiek salīdzināta diena un nakts. Ziema beidzas, pavasaris sākas. Krievu cilvēkiem visur bija uzskats, ka šajā dienā no siltajām zemēm lido četrdesmit dažādi putni, un pirmais no tiem ir cīrulis.
Uz Žavoronkiem parasti cepa "cīruļus", vairumā gadījumu ar izplestiem spārniem, it kā lidojot, un ar kušķiem. Putniņi tika izdalīti bērniem, un tie ar raudām un skanošiem smiekliem skrēja saukt cīruļus un līdz ar tiem arī avotu.
Cepti cīruļi tika uzsisti uz gariem kociņiem un kopā ar tiem izskrēja uz pakalniem un kliedza no visa spēka.
Pēc ceptajiem putniem viņi tos parasti ēda, un to galvas atdeva lopiem vai atdeva mātēm.

Regulējošais: kontrolē savu darbību uzdevuma izpildes laikā.
Kognitīvā:
lasītāja intereses apmierināšana, faktu meklēšana, spriedumi.

4. Projekta veidošana, lai izkļūtu no grūtībām.

1. Skolotājas stāsts par rakstnieci, iepazīšanās ar biogrāfiju (prezentācija) G. Skrebitskis
Georgijs Aleksejevičs Skrebitskis - rakstnieks - dabaszinātnieks. Viņš rakstīja stāstus un pasakas par dabu. Skrebitsky no bērnības mīlēja klausīties un lasīt grāmatas par dabu. Viņam patika iet uz mežu, uz upi. Viņš iedomājās sevi par drosmīgu ceļotāju, mednieku, mīlēja vērot dzīvniekus. Viņa mājā vienmēr dzīvoja zīlīte, varenes, eži, vāveres, zaķi. Katrā sezonā viņš prata atrast kaut ko pārsteidzoši skaistu. Savos darbos viņš zīmē dabas attēlus, māca vērot dabu, saskatīt un izprast tās skaistumu.
2. Primārā uztvere.
3. Satura saruna.
- Vai jums patika darbs?
- Kas tev visvairāk palicis atmiņā?
– Kādas dabas bildes tu iedomājies?
4. Fiziskās audzināšanas minūte

5. Vāka modelēšana
- Ko tu dzirdēji?
– Vai šis modelis ir piemērots klausītajam skaņdarbam?

6. Vārdu krājuma darbs. Tekstā ir vārdi ar nezināmu nozīmi.

5. Fiziskās audzināšanas minūte acīm (simulators "Astoņi")

Bērnu ievadlasījums: G. Skrebitskis "Cīrulis"

Viņi klausās stāstu.

Klausieties gabalu.

Viņi atbild uz jautājumiem.

mazie putniņi,
mazie putniņi,
Viņi lido pa mežu
Dziesmas tiek dziedātas.
Pūcis spēcīgs vējš
Es gribēju paņemt putnus.
Putni paslēpās ligzdā
Tur ir omulīgi un silti.

Vāka modelēšana, modeļa aizsardzība pie dēļa (slaids)

Studentu atbildes

Vārdu krājuma darbs:
Spēle "Atrodi sērkociņus"
paugurs - mazs uzkalniņš
Grausti - neizbraucamas vietas
Spēcīgs aukstums - ļauns, mežonīgs

Normatīvie akti:
prognozēšana,
kognitīvā: modelēšana, spriešanas konstruēšana.
Komunikabilitāte: spēja argumentēt savu pieņēmumu, risināt sarunas, rast kopīgu risinājumu.

5. Primārais stiprinājums.
Teksta lasīšana "ķēdē" pa rindkopām.
Lasīšanas teksta diskusija:
– Ko G.Skrebitskis sauc par ziemas balto tērpu?
- No kurienes cīrulis aizlidoja?
– Kā cīrulis lidoja?
-Kas bija dzirdēts viņa dziesmā?
Kur pazuda cīruļa dziesma?
– Kurš dzirdēja cīruļa dziesmu?
Kādi dzīvnieki ir nomodā?
Ko dzīvnieki domāja?
Ar ko autors salīdzina cīruli?
2. Fiziskās kultūras minūte acīm pēc V.F.Bazarnija metodes
3. Selektīva teksta lasīšana
- No kurienes cīrulis aizlidoja?
(2 rindkopa)
– Kas bija dzirdēts viņa dziesmā?
(4 rindkopa)
– Kurš klausījās pavasara dziesmu?
(8 rindkopa)
4. Darbs burtnīcā "Literārā lasīšana"

5. Patstāvīgs darbs ar pašpārbaudes algoritmu
Testa izpilde

Skaļi lasīšana rindkopās, runāšana par jautājumiem.

Fiziskās kultūras minūtes izpilde pēc V. Bazarnija metodes
Teksta un skolēnu atbilžu lasīšana.

1. Kur izplatījās cīruļa dziesma?
a) ciemā un ciemā;
b) laukos un pļavās.
2. Par ko visi putni un dzīvnieki domāja?
a) nežēlīgais aukstums vairs nav briesmīgs;
b) atgriezīsies sīva ziema.
Algoritma pašpārbaude

Normatīvie: kontrole, korekcija,
kognitīvs: zināšanu strukturēšana, problēmas risināšanas veida izvēle, runas paziņojuma veidošana, komunikatīvs.

6. Patstāvīgs darbs ar pašpārbaudi pēc standarta.
Grupas darbs:
Projekta "Pavasara vēstnesis" sastādīšana

1. grupa - dzejoļa restaurācija

2. grupa - zvana atstāšana

3. grupa - Puzles atjaunošana

4. grupa - zīmes sastādīšana

5. grupa - mēles vērpšanas sastādīšana

Grupas darbs:

Lauka cīrulis!
Nav labāka dziedātāja!
Atklātā laukā - jūsu māja,
Skaidrās debesīs - dziesma!

Jūs esat mazi putni, cīruļi,
Lidojiet pie mums
Pavasaris sarkans, pavasaris skaidrs
Atved mūs.

Gribas lidot taisni
Gribas - karājas gaisā,
Krīt kā akmens no augstuma
Un dziedi, dziedi, dziedi

Cīrulis lido pretī siltumam.

Cīrulis karstumā riņķo pāri rugājiem.

Normatīvie: kontrole un korekcija,
komunikatīvs - pārvalda partnera uzvedību.

7. Darbības atspoguļojums (nodarbības rezultāts)

Vispārināšana
- Ko jūs darījāt klasē?
- Kas tev patika?
– Kādus secinājumus izdarījāt?
Atspulgs
Uz rakstāmgaldiem jums ir cīruļu zīmējumi.
Ja strādāja pārliecinoši un nepieļāva kļūdas, cīrulis uzlidoja līdz saulei, ja bija grūtības - pa vidu, ja bija grūti - vienkārši sāka pacelties (rāda kārtis).
Atbildi uz jautājumiem

Pašnovērtējuma uzdevums (bērni rāda kartītes)
Komunikabls:
spēja argumentēt savu priekšlikumu, rast kopīgu risinājumu
Kognitīvā: pārdomas, personiskā:
Nozīmju veidošanās.

NODARBĪBAS TEHNOLOĢISKĀ KARTE

Nodarbības tēma: G. Skrebitskis "Cīrulis"

Klase: 2 "B"

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar G. Skrebitska darbu un viņa darbu "Cīrulis"

Mācību mērķi:

Mērķis ir sasniegt personiskos rezultātus:

¨ iemācīt izrādīt emocionālu atsaucību, personisku attieksmi pret lasīšanu;

¨ veicināt spēju paust savas emocijas, mīlestības pret dabu veidošanos.

Mērķis ir sasniegt metapriekšmeta mācīšanās rezultātus:

¨ Normatīvie: mācīt iesaistīties izglītības sadarbībā, ieņemt klausītāja, lasītāja amatu atbilstoši izglītības uzdevumam;

¨ Kognitīvs: apzināti veidojiet runas paziņojumu, strādājiet ar modeļiem, veidojiet vēstījumu mutiski;

¨ Komunikatīva: izmantojiet pieejamos runas līdzekļus, lai izteiktu iespaidu, izveidotu monologu paziņojumu, risinātu sarunas, pieņemtu kopīgu lēmumu, strādājot grupā.

Kursa mērķis ir sasniegt mācību priekšmetu apguves rezultātus:

¨ turpināt strādāt pie lasīšanas darbības pamatu veidošanas, analizēt mākslas darbu, strādāt ar sakāmvārdiem;

¨ veicina vāka modelēšanas prasmes veidošanos, pareizas apzinātas lasīšanas veselos vārdos prasmes attīstību, skolēnu vārdu krājuma bagātināšanu;

¨ veicināt audzēkņu radošo spēju attīstību, morālo un ētisko īpašību audzināšanu, mīlestību un cieņu pret dabu.

Nodarbības aprīkojums:

Materiāli skolēniem: kartiņas pārdomām, mācību grāmata "Literārā lasīšana" 2. klase (autore L.A. Efrosiņina), literārās lasīšanas darba burtnīca, kartītes individuālajam un grupu darbam, pārbaudes uzdevumi.

Materiāli skolotājam: mācību grāmata "Literārā lasīšana" 2.klase (autore L.A.Efrosinina), prezentācija, dators, projektors.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

valsts budžeta profesionālās izglītības iestāde

Rostovas apgabals"Zernogradas pedagoģiskā koledža"

MARŠRUTS

literārās lasīšanas stunda

notika 2017. gada 17. aprīlī 2 "B" klasē

MBOU ESOSH №1

GBPOU RO "ZernPK" students

Mezinova Alīna Antonovna

Skolotājs: L.V. Kuričeva

_____________________

(paraksts)

Zernograda

2017

NODARBĪBAS TEHNOLOĢISKĀ KARTE

Nodarbības tēma: G. Skrebitskis "Cīrulis"

Klase: 2 "B"

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar G. Skrebitska darbu un viņa darbu "Cīrulis"

Mācību mērķi:

Mērķis ir sasniegt personiskos rezultātus:

  • mācīt izrādīt emocionālu atsaucību, personisku attieksmi pret lasīšanu;
  • veicināt spēju paust savas emocijas, mīlestības pret dabu veidošanos.

Mērķis ir sasniegt metapriekšmeta mācīšanās rezultātus:

  • Normatīvie: mācīt iesaistīties izglītības sadarbībā, ieņemt klausītāja, lasītāja amatu atbilstoši izglītības uzdevumam;
  • Kognitīvā: apzināti veidot runas paziņojumu, strādāt ar modeļiem, veidot vēstījumu mutiski;
  • Komunikatīva: izmantojiet pieejamos runas līdzekļus, lai izteiktu iespaidu, izveidotu monologu, risinātu sarunas, nonāktu pie kopīga lēmuma, strādājot grupā.

Kursa mērķis ir sasniegt mācību priekšmetu apguves rezultātus:

  • turpināt darbu pie lasīšanas darbības pamatu veidošanas, analizēt mākslas darbu, strādāt ar sakāmvārdiem;
  • veicina vāka modelēšanas prasmes veidošanos, pareizas apzinātas lasīšanas veselos vārdos prasmes attīstību, skolēnu vārdu krājuma bagātināšanu;
  • veicināt skolēnu radošo spēju attīstību, tikumisko un ētisko īpašību audzināšanu, mīlestību un cieņu pret dabu.

Nodarbības aprīkojums:

Materiāli skolēniem: kartiņas pārdomām, mācību grāmata "Literārā lasīšana" 2. klase (autore L.A. Efrosiņina), literārās lasīšanas darba burtnīca, kartītes individuālajam un grupu darbam, pārbaudes uzdevumi.

Materiāli skolotājam: mācību grāmata "Literārā lasīšana" 2.klase (autore L.A.Efrosinina), prezentācija, dators, projektors.

Skatuves

Skolotāja darbība

Studentu aktivitātes

UUD

1.Pašnoteikšanās darbībai. organizatoriskais posms.

Šeit nāk zvans

Nodarbība sākas.

Mēs netērējam laiku

Sākam nodarbību!

Mēs uzmanīgi klausāmies un atbildam pareizi.

Kā mēs strādājam literārās lasīšanas stundā?

(Atkārtot, domāt, pastāstīt, mācīties, konsolidēt, apkopot)

Prognozēšana

Atkārtosim

Padomāsim

Pastāstīsim

Uzziniet

Labosim

Apkopojiet

Normatīvie akti:

Tiecas uz panākumiem.

Personīgi:

Izteikt pozitīvu attieksmi pret izziņas procesu, izrādīt vēlmi parādīt ko jaunu.

Komunikabls:

Attīstīt spēju klausīties un dzirdēt.

2. Zināšanu aktualizēšana un aktivitāšu grūtību fiksēšana.

1. Runas iesildīšana.

a) elpošanas vingrinājumi

Ieelpojiet caur degunu, izelpojiet caur degunu;

Ieelpot - aizturēt elpu - izelpot;

Ieelpojiet, izelpojiet, aizturiet elpu.

Vingrinājums lūpām un mēlei "Smaids"

Paskatieties viens uz otru un pasmaidiet.

b) strādāt ar sakāmvārdu.

Strazds lido - ziemas beigas.

Lasīt.

c) skolēnu lasīšanas pieredzes aktualizēšana, darbs ar modeļiem.

Pavasaris ir brīnišķīgs gada laiks, dabas atmodas laiks. Par pavasari ir sarakstīti daudzi literāri darbi, atcerēsimies tos.

D) mājasdarbu pārbaude

Kāds produkts tika pagatavots mājās?

Nosauciet darba žanru.

Elpošanas vingrinājumi

Labrīt gan saulei, gan putniem:

Labrīt smaidošas sejas.

1 rinda - ar jautājošu intonāciju;

2 rinda - jautri;

3 rindas - ātri.

Studenti izmanto modeļus, lai nosauktu darbu

Lasot A. Barto dzejoli "Aprīlis"

Izteiksmīgs dzejoļa lasījums

Normatīvie akti: nodarbības mērķu pieņemšana, gatavība lasīt un apspriest tekstu.

Kognitīvā: meklēt faktus un spriedumus.

Komunikabls:spēja pamatot savu priekšlikumu.

3. Mācību uzdevuma izklāsts.

Kādus putnus sauc par pavasara vēstnešiem?

Putni vēsta par pavasara atnākšanu, par katru putnu ir sarakstīti daudzi darbi, bet ar vienu no tiem krievu tautai ir īpašas attiecības - tam veltīti svētki.

Stundas tēmas formulējums studentiem.

Darbs ar vizuālajām atzīmēm.

Skolēnu izteikumi, tēmas formulējums un nodarbības mērķis.

Studenta ziņa par cīruli.

Uz cīruļiem tiek salīdzināta diena un nakts. Ziema beidzas, pavasaris sākas. Krievu cilvēkiem visur bija uzskats, ka šajā dienā no siltajām zemēm lido četrdesmit dažādi putni, un pirmais no tiem ir cīrulis.

Uz Žavoronkiem parasti cepa "cīruļus", vairumā gadījumu ar izplestiem spārniem, it kā lidojot, un ar kušķiem. Putniņi tika izdalīti bērniem, un tie ar raudām un skanošiem smiekliem skrēja saukt cīruļus un līdz ar tiem arī avotu.

Cepti cīruļi tika uzsisti uz gariem kociņiem un kopā ar tiem izskrēja uz pakalniem un kliedza no visa spēka.

Pēc ceptajiem putniem viņi tos parasti ēda, un to galvas atdeva lopiem vai atdeva mātēm.

Normatīvie akti: savu darbību kontrole uzdevuma izpildes laikā.

Kognitīvā:

lasītāja intereses apmierināšana, faktu meklēšana, spriedumi.

4. Projekta veidošana, lai izkļūtu no grūtībām.

1. Skolotājas stāsts par rakstnieci, iepazīšanās ar biogrāfiju (prezentācija) G. Skrebitskis

Georgijs Aleksejevičs Skrebitskis - rakstnieks - dabaszinātnieks. Viņš rakstīja stāstus un pasakas par dabu. Skrebitsky no bērnības mīlēja klausīties un lasīt grāmatas par dabu. Viņam patika iet uz mežu, uz upi. Viņš iedomājās sevi par drosmīgu ceļotāju, mednieku, mīlēja vērot dzīvniekus. Viņa mājā vienmēr dzīvoja zīlīte, varenes, eži, vāveres, zaķi. Katrā sezonā viņš prata atrast kaut ko pārsteidzoši skaistu.Savos darbos viņš zīmē dabas attēlus, māca vērot dabu, saskatīt un izprast tās skaistumu.

2. Primārā uztvere.

3. Satura saruna.

Vai jums patika darbs?

Kas īpaši palika atmiņā?

Kādus dabas attēlus tu iedomājies?

4. Fiziskās audzināšanas minūte

5. Vāka modelēšana

ko tu dzirdēji?

– Vai šis modelis ir piemērots klausītajam skaņdarbam?

6. Vārdu krājuma darbs. Tekstā ir vārdi ar nezināmu nozīmi.

5. Fiziskās audzināšanas minūte acīm (simulators "Astoņi")

Bērnu ievadlasījums: G. Skrebitskis "Cīrulis"

Viņi klausās stāstu.

Klausieties gabalu.

Viņi atbild uz jautājumiem.

mazie putniņi,

mazie putniņi,

Viņi lido pa mežu

Dziesmas tiek dziedātas.

Pūcis spēcīgs vējš

Es gribēju paņemt putnus.

Putni paslēpās ligzdā

Tur ir omulīgi un silti.

Vāka modelēšana, modeļa aizsardzība pie dēļa (slaids)

Studentu atbildes

Vārdu krājuma darbs:

Spēle "Atrodi sērkociņus"

paugurs - mazs uzkalniņš

Grausti - neizbraucamas vietas

Spēcīgs aukstums - ļauns, mežonīgs

Normatīvie akti:

prognozēšana,

kognitīvā: modelēšana, spriešanas konstruēšana.

Komunikabls:spēja argumentēt savu pieņēmumu, risināt sarunas, rast kopīgu risinājumu.

5. Primārais stiprinājums.

Teksta lasīšana "ķēdē" pa rindkopām.

Lasīšanas teksta diskusija:

Ko G.Skrebitskis sauc par ziemas balto kleitu?

No kurienes aizlidoja cīrulis?

Kā cīrulis lidoja?

Kas bija dzirdēts viņa dziesmā?

Kur pazuda cīruļa dziesma?

Kurš dzirdēja cīruļa dziesmu?

Kādi dzīvnieki ir nomodā?

Ko dzīvnieki domāja?

2. Fiziskās kultūras minūte acīm pēc V.F.Bazarnija metodes

3. Selektīva teksta lasīšana

No kurienes aizlidoja cīrulis?

(2 rindkopa)

Kas bija dzirdēts viņa dziesmā?

(4 rindkopa)

Kurš klausījās pavasara dziesmu?

(8 rindkopa)

4. Darbs burtnīcā "Literārā lasīšana"

5. Patstāvīgs darbs ar pašpārbaudes algoritmu

Testa izpilde

Skaļi lasīšana rindkopās, runāšana par jautājumiem.

Fiziskās kultūras minūtes izpilde pēc V. Bazarnija metodes

Teksta un skolēnu atbilžu lasīšana.

1. variants - 67. lpp. 1. uzdevums - Ar ko autors salīdzina cīruli?

2. variants - 67. lpp., 2. uzdevums

Pabeidziet teikumu: cīrulis ir mazs ...

Savstarpēja darba pārbaude

1. Kur izplatījās cīruļa dziesma?

a) ciemā un ciemā;

b) laukos un pļavās.

2. Par ko visi putni un dzīvnieki domāja?

a) nežēlīgais aukstums vairs nav briesmīgs;

b) atgriezīsies sīva ziema.

Algoritma pašpārbaude

Normatīvie akti: kontrole, korekcija,

kognitīvs: zināšanu strukturēšana, problēmas risināšanas veida izvēle, runas paziņojuma veidošana, komunikatīvs.

6. Patstāvīgs darbs ar pašpārbaudi pēc standarta.

Grupas darbs:

Projekta "Pavasara vēstnesis" sastādīšana

1. grupa - dzejoļa restaurācija

2. grupa - zvana atstāšana

3. grupa - Puzles atjaunošana

4. grupa - zīmes sastādīšana

5. grupa - mēles vērpšanas sastādīšana

Grupas darbs:

Lauka cīrulis!

Nav labāka dziedātāja!

Atklātā laukā - jūsu māja,

Skaidrās debesīs - dziesma!

Jūs esat mazi putni, cīruļi,

Lidojiet pie mums

Pavasaris sarkans, pavasaris skaidrs

Atved mūs.

Gribas lidot taisni

Gribas - karājas gaisā,

Krīt kā akmens no augstuma

Un dziedi, dziedi, dziedi

Cīrulis lido pretī siltumam.

Cīrulis karstumā riņķo pāri rugājiem.

Normatīvie akti: kontrole un korekcija

komunikatīvs - pārvalda partnera uzvedību.

7. Darbības atspoguļojums (nodarbības rezultāts)

Vispārināšana

Ko viņi darīja klasē?

kas tev patika?

Kādi bija secinājumi?

Atspulgs

Uz rakstāmgaldiem jums ir cīruļu zīmējumi.

Ja strādāja pārliecinoši un nepieļāva kļūdas, cīrulis uzlidoja līdz saulei, ja bija grūtības - pa vidu, ja bija grūti - vienkārši sāka pacelties (rāda kārtis).

Atbildi uz jautājumiem

Pašnovērtējuma uzdevums (bērni rāda kartītes)

Komunikabls:

spēja argumentēt savu priekšlikumu, rast kopīgu risinājumu

Kognitīvā: pārdomas, personiskas:

Nozīmju veidošanās.


Sadaļas: Pamatskola

Klase: 2

Galvenie mērķi:

  • Studentu erudīcijas loka apzināšana, mākslas darbu literāro koncepciju nostiprināšana, lasītprasmes veidošana.
  • Lasīšanas prasmju attīstība, runas attīstība, noteiktas prasmju un iemaņu sistēmas apguves līmeņa attīstība darbā ar grāmatu, runas bagātināšana ar izteiksmīgiem valodas līdzekļiem.
  • Emocionālās un estētiskās uztveres audzināšana mākslas darbs radošā darbība.

Nodarbības aprīkojums:

  • Vāka modelis, žanra aizstājēji.
  • Grāmatu izstāde par pavasari.
  • Pašdarinātas grāmatas.
  • Kartes individuālai lasīšanai.
  • Muzikālais aranžējums.
  • Piktogrammas.
  • Žetoni atbildētājiem.

Dēļa izkārtojums:

  • Nodarbības tēma.
  • Epigrāfs.
  • Pārsegu modeļi (mazi).
  • Virsraksts "Daudz laimes dzimšanas dienā!"
  • G. Skrebitska stāsta "Cīrulis" modelis (vietnieku žanri)

I. Visaptverošo zināšanu pārbaude

- Nodarbības sākumā dosimies ceļojumā literatūras pasaulē un pāršķirsim slavenu darbu lappuses.

1. lapa.

- Atpazīstiet darbu no izlasītā fragmenta.

  • “Saule spīd spoži, un tās stari rotaļājoties un smaidot peldas peļķēs kopā ar zvirbuļiem. ( A. Čehovs"Pavasaris")
  • “Viņa neķērās pie lietas uzreiz. Sākumā domāju: kādu bildi viņa uzzīmēs? ( G.Skrebitskis"Pavasaris ir mākslinieks")
  • "Cīrulis lidoja uz troksni, paskatījās apkārt, klausījās un čivināt: pavasaris, saule, debesis ir skaidras, un jūs strīdaties?" ( N. Sladkovs"Atkausēts plāksteris")

2. lapa

Tagad nosauciet darba varoņus. (Dialogs par lomām.)

- Draugs, kas ar tevi notiek? Jā, tev nav sejas! Sarūcis un nomelnējis!
- Sliktas lietas, - es iztvaikoju ... (Sniegs un vējš)

3. lapa

- Padomā...

Kādi darbi atbilst šiem modeļiem?

(Bērni nosauc šiem modeļiem atbilstošos darbus.)

Kas šiem darbiem kopīgs?

Studentu atbildes:

– Šie darbi ir par dabu, par pavasari.

- Un kā šo sezonu sauc A.S. Puškins dzejolī “Pavasara staru dzīti”?

Studentu atbildes:

- Puškins sauc pavasari - gada rītu.

Kāds ir šīs tehnikas nosaukums literatūrā?

Studentu atbildes.

II. Ievads jaunā darbā

- Un tagad nedaudz pavērsim durvis uz mūzikas, literatūras un mākslas pasauli (skan Čaikovska "Cīruļa dziesmas" muzikālais fragments).

- Parādiet savas jūtas kustībā.

- Izmantojiet piktogrammas, lai parādītu noskaņojumu, ko šis skaņdarbs tevī izraisīja.

Mēģināsim nest šo gaišo dzīvespriecīgo noskaņu visas nodarbības garumā. Galu galā šodienas sarunas epigrāfs ir Baratynska rindas, lasīsim tās korī:

Pavasaris, pavasaris! Cik tīrs ir gaiss!
Cik skaidras debesis...

- Un nodarbības tēma ir: Pavasaris literatūrā, mūzikā un mākslā. Georgijs Skrebitskis "Cīrulis".

Tagad salīdziniet mūziku un šādas rindas.

(Skolotājs lasa tekstu.)

III. Darba žanra un tēmas definīcija

- Vai jums patika šis gabals?

– Ko tu dzirdēji?

– Vai šis modelis ir piemērots klausītajam skaņdarbam?

(Skolotājs izvirza problēmu, kas bērniem jāatrisina un jāpierāda.) Kāpēc tas nav piemērots?

- Palīdziet aizpildīt tabulas diagrammu:

Darbi par dabu

-Skrebitskis
- Prišvins
– Ušinskis
– Sladkovs
– Žukovskis
- Puškins
- Tjutčevs

- Paldies!

IV. Darbs ar tekstu

  • 1 rindkopa. Kā autors raksturo saullēktu?
  • 2 rindkopa. Lasiet Kā parādās cīrulis?
  • Pēdējā rindkopa. Ar ko Skrebitskis salīdzina cīruli?

V. Darbs burtnīcā par literāro lasīšanu skolotāja vadībā.

VI. Literārais un radošais darbs

Skolotājs: Uz brīdi aizver acis... (skan mūzika). Iedomājieties skaidras, skaidras debesis. Viegli mākoņi. Aiz tālā meža lēnām lec saule, kas sārtā krāsā izgaismo laukus, mežus un paugurus. Pēkšņi no viena no šiem pauguriem uzlido mazs pelēks putniņš un no zila augstuma zemē līst priecīga, zvanoša dziesma. Klausieties... Klusā lāses zvanīšana, traucējoša strauta murmināšana un vēl kaut kas tik spilgts... Vai esat iedomājies?
Es nejautāšu. Lai tas paliek noslēpums, kas vēlāk tiks atklāts visiem.

(Bērni sāk zīmēt ilustrācijas šim darbam.)

Labo darbu skate. Kad bērni beidz ilustrēt, skolotāja viņiem lūdz: “Nāciet pie manis! Vāka modelis ir gatavs!”

– Ar kādu darbu jūs tikāties?

- Kas to uzrakstīja?

– Kādus citus Skrebitska darbus atceries?

– Par ko raksta Skrebitskis?

- Nosauc rakstniekus, dzejniekus, kas raksta par dabu? Apsveicam grāmatas modeli. Daudz laimes dzimšanas dienā, vēl viens DIY!

VII. Grupas darbs

Pārbauda radošo mājasdarbu.

Teātra izrāde.

1 grupa. M. Gorkija darba "Zvirbulis" fragmenta dramatizējums.

Zvirbulis: Kas ir pasaule un vai tā man ir laba? Kāpēc koki šūpojas?
(Garām iet cilvēks.)
Zvirbulis: Ak! Ak! Tīri viņam spārnus nocirta kaķis, palika tikai kauli ...
Zvirbuļa mamma:Šis ir vīrietis, viņi visi ir bez spārniem.
Zvirbulis: Muļķības! Katram jābūt spārniem!

2 grupa. Pašdarināts.

Bērni iet pie dēļa ar pašdarinātiem izstrādājumiem rokās. To skaits tiek paziņots šādi: "Zem pavasara buras, pavasara skices." Bērni lasa paši savas domas, nosaucot darbu (nosaukums, autors).

Piemēram: “Atkausētie ielāpi ir jaunas dzīves salas...” Nikolajs Sladkovs, “Atkausētie ielāpi”.
Or
"Zieds, kas nāk mums pretī sniegā, - vienkāršs zieds,
Bet cik daudz viņš nes. E. Šim “Kā smaržo pavasaris”.

3. grupa. Folkloras darbs.

Bērni krievu valodā tautas tērpi veikt paši savu darbu.

Staigāt apļveida deju
Par godu jautrajiem, izcilajiem
Mūsu māte - pavasaris,

Zvaniet "Vesnyanka"

Nāc pavasari, sarkanais pavasari,
Nāc pavasari, pavasari ar prieku!
Ak-lyuli-lyuli, nāc!
Saule skaidrs lēkts
Apgaismo tūkstoš cilvēku.
Neveiksme - XXI gadsimtā - neatlaid!
Ak - Ļuli, nelaid vaļā!

VIII Mājas darbs

Līmeņa uzdevums.

  • Izteiksmīgs stāsta lasījums (vājš līmenis).
  • Pēc sirds - mīļākais fragments (spēcīgs līmenis).

VIII Nodarbības kopsavilkums

- Stunda ir beigusies. Mēģinājām atklāt pavasara tēmu literatūrā, mūzikā un mākslā. Lai katrs paņem līdzi debeszila tīrību, aprīļa saules siltos starus un applūdušā cīruļa marta dziesmu.

Visus klātesošos cienājam ar “Cīruļi” cepumiem.

Abstrakts atklātā nodarbība literārajā lasījumā

2. klasē

(Programma "21. gadsimts")

Tēma: “Darbi par dzimto dabu. G.Skrebitskis "Cīrulis"

Mērķis: radot apstākļus pilnīgai darba uztverei. Veicināt tādu lasītāja patstāvības pamatu veidošanos kā spēja pareizi nosaukt darbu (autora vārdu un nosaukumu), patstāvīgi noteikt darba žanru un tēmu, apzināt autora viedokli un izteikt savu, atrast galvenā doma katru rindkopu un stāstu kopumā.

Nodarbību laikā:

    Sveicieni.

Skolotājs:

Visi draugi mūsu klasē:

Es tu viņa viņa.

Pasmaidiet visiem pa labi, pasmaidiet visiem pa kreisi.

Pasmaidīsim visiem aiz muguras.

Tagad klusi apsēdīsimies.

    Ievads nodarbības tēmā.

Uz tāfeles uzzīmēta pavasara daba. Bērniem uz rakstāmgalda ir iepriekš izgriezti daudzkrāsaini pavasara ziedi.

Noskaņojuma shēma (2. slaids)

DZELTENS - saulains noskaņojums, daudz enerģijas; dzeltena krāsa - silta; lai stundā valda silta atmosfēra

ZAĻS - mierīgs noskaņojums, dabas atmodas krāsa; uzturēt stundu dzīvu

ZILS - ūdens krāsa, zināšanu piliens; lai nodarbība ir informatīva

SARKANA ir svētku krāsa, visi svētki tiek atcerēti. Lai šī mācība paliek atmiņā.

Skolotājs: Skatīties video. Pēc apskates izvēlieties ziedu, kas vislabāk atbilst jūsu noskaņojumam. Pamato savu izvēli, kādas asociācijas tev ir?

    Noskaties video ar attēliem par pavasari(3. slaids) .

    Kura no bildēm tev ir pazīstama? (V. Bakšejevs "Zilais pavasaris")

    Runājot par gleznu V. Bakšejeva "Zilais pavasaris"(4. slaids) :

Kāpēc glezna saucas "Zilais pavasaris"?

Kādā krāsā ir debesis?

Vai saule ir redzama?

Kādi koki ir parādīti? (Bērzu birzs, lapu vēl nav.Bgriezumi, it kā tikko pamodušies no sapņa. Ja prātīgi dodies uz šo birzi, var dzirdēt lakstīgalas svilpienu, sajust vēsmas svaigumu un pavasara aromātu.).

    Kāpēc pavasaris atnāca pie mums uz literārās lasīšanas nodarbību?Kāpēc mēs sākām runāt par pavasari? Kāda ir galvenā tēma, pie kuras mēs strādājam? ("Pavasaris, sarkans pavasaris"- 5. slaids ).

    Kāpēc pavasari sauc par "sarkano"? (Skaists- 6. slaids )

    Mājas darbu pārbaude

Slavenu darbu lappušu pāršķiršana.

Kādus darbus par pavasari esam lasījuši? Saskaņojiet autoru, darba nosaukumu un ilustrāciju. (Strādājiet pāros pie kārtīm). Valdes pārbaude(8. slaids) .

    Darbs pie pētāmo darbu satura:

Uzziniet stāstu no lasītā fragmenta.

    "Saule spīd spoži, un tās stari, rotaļājoties un smaidot, peldas peļķēs kopā ar zvirbuļiem."A. Čehovs "pavasaris"(9. slaids) .

    Viņa uzreiz neķērās pie lietas. Sākumā domāju: kādu bildi viņa uzzīmēs?G.Skrebitskis "Pavasaris ir mākslinieks" (10. slaids).

    Cīrulis uzlidoja līdz troksnim, paskatījās apkārt, klausījās un čivināja: Pavasari, saule, debesis skaidras, un tu strīdies?N. Sladkovs « Atkausēts plāksteris" (11. slaids).


    - Sliktas lietas, - es iztvaikoju ...
    N. Sladkovs "Sniegs un vējš" (12. slaids).

    « īsta dziesma klausīties vajag tikai agrā rītā, kad pirmā sārtā rītausmas gaisma iekrāsos kokus... "A. Kuprins" Starlings "(13. slaids).

    - Vai tas smaržo pēc pavasara?

- Nē, mamma atbild. – Pavasaris tikai dod balsi. Agri! E. Šim "Kā smaržo pavasaris" (14. slaids).

    Nodarbības tēmas un mērķu noteikšana.

    Pavasaris ir brīnišķīgs gada laiks. Dabas atmodas laiks, cerību laiks. Pavasarī daba atdzīvojas, putni atgriežas.Kādus gājputnus jūs zināt? (16. slaids)

    Saruna par cīruli (17. slaids).

Kas ir šis putns?

Gribas lidot taisni

Gribas - karājas gaisā,

Akmens krīt no augstuma

Un laukos dzied, dzied.

Apakšā ir mājiens šifrēta vārda formā.Padoms "Turiet aci".

Kaut kas notika ar šo vārdu:
Papildu vēstule iezagās.
Paņemiet šo vēstuli
Atbrīvo vārdu!

Ar un Ar A Ar V Ar O Ar R Ar O Ar n Ar O Ar Uz ar (cīruli)

    Ko jūs zināt par šo putnu?

Šis mazais putns ir pazīstams ar diezgan skaļu un melodisku dziedāšanu. Viņai ir sirma galva, ko rotā neliels kušķis, Scream - kluss “chrr-ik”, dziesma ir garš zvana trills. Bieži viņi dzied, lidinādamies gaisā vietā, dažreiz ļoti augstu. pļavu un stepju, kalnu un lauku iemītnieks. Cīruļi ir gājputni, taču tie nelido tālu no ligzdošanas vietas un ir vieni no pirmajiem, kas atgriežas. Masu ienākšana sākas pat tad, kad sniegs nav nokusis, pašā marta sākumā.

    Kā jūs domājat, kā sauc darbu, kuru mēs pētīsim? ("Cīrulis")

Darba autoru varat uzzināt, apskatot nākamo slaidu.(18. slaids). Nosauc autoru(Georgijs Skrebitskis).

    Kuri no mūsu jau pētītajiem darbiem bija saistīti ar cīruļiem? (Tyutchev, Prothalina)

    Kādi ir mūsu šīsdienas nodarbības mērķi? (Iepazīsties ar darbu, iemācies sastādīt plānu rindkopās).

    vārdu krājuma darbs (19. slaids)

Zenīts - augstākais iedomātais debess sfēras punkts, kas atrodas virs novērotāja galvas.

grausts - grūta vieta sārms - neliela sprauga.

paugurs - mazs paugurs

nikns (auksts) - ļauns, mežonīgs, nežēlīgs (spēcīgs aukstums, sals).

    Fiziskās audzināšanas minūte

    Teksta lasīšana (skolotājs lasa). Cīruļa dziedāšanas apraksta lasīšanas brīdī atskan fonogramma (meža cīruļa dziedāšana).

    Primārais iespaids.

Vai jums patika darbs?

Kādu noskaņu tas tevī izraisīja?

Kad jūs priecājāties?

Padomā, kāpēc tu priecājies par cīruļa dziesmu?

    Darbs ar tekstu. Studentu lasīšana un rindkopa pēc rindkopas.

    Lasīt1 rindkopa.

Jautājumi: Par kādu sezonu mēs runājam?

Kāpēc, tavuprāt, ir pavasaris? Pierādi ar vārdiem no teksta.

Kā jūs nosauktu šo rindkopu?

Paskatieties uz attēlu, vai jūsu idejas sakrīt?

    Izlasot 2 rindkopas

Jautājumi: Kā parādās cīrulis? No kurienes aizlidoja cīrulis?

Kā var nosaukt rindkopu?

    3 rindkopa

Kas bija dzirdēts cīruļa dziesmā?

Izvēlieties nosaukumu.

    Apkopojot. Atspulgs.

Vai jums patika šis putns?

Kā tev šķiet, kā par cīruļa ierašanos jūtas pats autors?

Kāds ir darba žanrs?(stāsts)

Izskaidro kapec? (gadījums no dzīves)

    Mājasdarbs.

Kurš klausījās pavasara dziesmu?

Apgūstiet no galvas rindkopu, kas jums patīk.

2. Parakstiet autoru un darba nosaukumu

"Cīrulis lidoja uz troksni, paskatījās apkārt, klausījās un čivināt: pavasaris, saule, debesis ir skaidras, un jūs strīdaties?"

Draugs, kas ar tevi notiek? Jā, tev nav sejas! Sarūcis un nomelnējis!
- Sliktas lietas, - es iztvaikoju ...

- Vai tas smaržo pēc pavasara?

- Nē, mamma atbild. – Pavasaris tikai dod balsi. Agri!

"Īsta dziesma jāklausās tikai agrā rītā, kad pirmā sārtā rītausmas gaisma iekrāsos kokus ..."